بیست و دومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری

موضوع کنگره: اپتومتری زمان برگزاری: 23 الی 25 مرداد 1398 مکان برگزاری: تهران، سالن همایش های رازی رئیس کنگره: دکتر عباس عظیمی بیست و دومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری در تهران و با محوریت های : اپتومتری کودکان و آمبلیوپی ، اپتومتری افراد مسن و کم بینایی ،دید دوچمشی ، قرینه و لنز های...

موضوع کنگره: اپتومتری

زمان برگزاری: 23 الی 25 مرداد 1398

مکان برگزاری: تهران، سالن همایش های رازی

رئیس کنگره: دکتر عباس عظیمی

بیست و دومین کنگره سراسری انجمن علمی اپتومتری در تهران و با محوریت های : اپتومتری کودکان و آمبلیوپی ، اپتومتری افراد مسن و کم بینایی ،دید دوچمشی ، قرینه و لنز های تماسی  ، پریمتری و نرواپتومتری  ، پاراکلینیک بینایی، الکتروفیزلوژی بینایی ،ساخت تخصصی عینک طبی ، به صورت الکترونیک (e poster) برگزار شد.

Green Poster ، در این کنگره توانست سهمی هرچند کوچک در بهبود و ارتقا سطح کیفی کنگره و همچنین نمایش بهتر پوستر ها به صورت الکترونیک ، داشته باشد .

و اما اپتومتری چیست؟

اپتومتری علم مراقبت های بینایی است  و در مورد مکانیسم بینایی و مشکلات مربوط به چشم بحث میکند

اپتومتریست ها وظیفه دارند بیماری های چشمی و نوع ان را تشخیص دهند و با توجه به مشکل فرد درمان های لازم و در صورت نیاز عینک مناسب را تجویز کنند . در واقع یک اپتومتریست دارای دو مهارت بعنوان معاینگر و دیگری مسئول فنی در زمینه ساخت عینک در ادامه درمان بیمار ایفای نقش می نماید .

اپتومتریست ها تنها گروهی هستند که ساخت عینک را در دانشگاه یاد می گیرند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *