صفحه اصلی

Image Description

صفحه اصلی از دو بخش کلیدی تشکیل شده است.

  1. اسلایدشو
  2. بلاک ها

اسلایدشو

اسلایدشو نمایشگر تصاویر است و در بالای ساید تصویر را بصورت اسلاید با انمیشن های جذاب به نمایش میگذارد. برای اضافه/حذف تصویر به اسلایدشو به منوی همایش > اسلایدشو مراجعه نمایید.

اسلایدشو بالای سایت

اسلایدشو دارای سه حالت مختلف است که در بخش تنظیمات > ظاهر سایت قابل تعییر می باشد. 1. اسلایدشو واکنشگرا (پیشفرض) که بهترین حالت نمایش است و در تمامی دستگاه های با هر صفحه نمایشی خود را متناسب با صفحه نمایش تنظیم میکند. 2. اسلایدر واکشنشگرا 2 مشابه اسلاید 1 با انیمیشن های متفاوت است 3. اسلاید ابعاد ثابت که برای حالتی است که مایلید ابعاد تصویر در نمایشگر های مختلف ثابت بنماند.

نکته: اگر هیچ تصویری برای اسلایدشو انتخاب نشود، این بخش بصورت خودکار غیرفعال می شود و نمایش داده نخواهد شد.

بلاک ها

به هر یک از المان هایی که در صفحه اصلی مشاهده میکنید بلاک گفته می شود. این بلاک ها قادر هستند بخش های مختلف سایت را در صفحه اصلی نمایش دهند. با مراجعه به منوی تنظیمات > بلاک های صفحه اصلی می توانید هر تعداد بلاک که مابل بودید به صفحه اصلی سایت اضافه نمایید.

هر بلاک دارای تنظیمات رنگ بندی، فاصله گذاری و فیلترهای مخصوص می باشد. در نظر داشته باشید شما می توانید موقعیت نمایش هر یک از بلاک ها را در پنل ادمین با کشیدن و رها کردن بالا و پایین جابجا کنید. در تعداد بلاک ها هیچ محدودیتی وجود ندارد. یعنی میتوانید از یک بلاک چندین نوع داشته باشید و تنظیمات مختلف را بر روی آنها اعمال کنید.

نکته: در بخش بلاک ها به تفصیل در مورد هر بلاک و تنظیمات آن پرداخته شده است. در اینجا تنها گزیده ای از خروجی آن را یادآور می شویم.

انواع بلاک های صفحه اصلی

بنر (اسلایدشو)

بنر اصلی سایت که به صورت اسلایدشو می­باشد و امکان نمایش پوستر همایش، معرفی مرکز برگزارکننده و مطالب کلیدی را دارد.

بلاک اطلاع رسانی

این بلاک جهت اطلاع رسانی یک پیام مهم به همراه یک دکمه

بلاک نوشته ­ها

نمایش نوشته ها در صفحه نخست که به عنوان نمونه جهت ایجاد بخش اخبار یا بخش مطالب آموزشی و یا … مورد استفاده قرار میگیرد. شما میتوانید دسته بندی های مختلفی را تعریف کنید و مطالب خود را در این دسته ها بصورت مجزا در سایت نمایش دهید. بعنوان مثال یک بلاک با عنوان اخبار فقط اخبار سایت را نمایش دهد و یک بلاک از همین نوع با عنوان مطالب علمی، نوشته هایی که در دسته بندی علمی قرار دارند را نمایش دهد.

نکته: کلیه بخش های سایت از جمله بخش نوشته ها دارای سیستم دیدگاه و بارخورد (امتیاز دهی) توسط کاربرها می باشند.

بلاک تایمر

نمایش زمان باقیمانده تا شروع یک رویداد. این رویداد میتواند زمان شروع همایش، زمان پایان دریافت مقاله، زمان باقیمانده برای ثبت نام، زمان یک جشنواره و … باشد. در نظر داشته باشید شما از هر بلاک از جمله این بلاک میتوانید هر تعداد که مایل باشید ایجاد کنید و محدودیتی در ایجاد تعداد بلاک ها وجود ندارد.

بلاک برنامه ها

نمایش عناوین برنامه­های همایش و زمانبندی آنها و همچنین توضیحات مختصر در ارتباط با هر برنامه، توجه به این نکته ضروری است که پس از پایان هرسخنرانی ویدیو ضبط شده در این قسمت قابل مشاهده و دانلود می­باشد. برنامه ها میتونند حضوری، مجازی باشند.

بلاک سخنرانان

نمایش نام، تصویر، توضیحات و رزومه سخنرانان و همچنین نوع سخنرانی (کلیدی، مدعو و … )

بلاک پوستر ها:

آن دسته از خلاصه مقالات که پس از داوری به عنوان پوستر پذیرفته شده اند با استفاده از تمپلیت یکسان در این قسمت نمایش داده می­شود و نویسنده مقاله امکان ضبط یک فایل صوتی 3 دقیقه­ای به عنوان ارائه مجازی دارد. بازدید کنندگان امکان استقاده از سیستم امتیاز دهی و همچنین سیستم ثبت نظرات را دارند.

بدیهی است در صورت استفاده از یونیت­های پوسترالکترونیک، اطلاعات و همچنین فیلتر­ها مورد استفاده در این قسمت با یونیت­ها همخوان  (sync) خواهد بود. سیستم یونیت های نمایش پوستر الکتورنیک بصورت اتوماتیک اطلاعات را از سایت دریافت و نمایش می دهند.

بلاک کارگاه­ها

نمایش اطلاعات کارگاه­ها، هزینه ثبت نام و میزان ظرفیت باقیمانده و هدایت کاربرها به سمت ثبت نام در کارگاه ها.

بلاک گالری

نمایش تصاویر، ویدیو و فایل

بلاک نقل قول

نمایش  نظر یا صحبت اساتید در صفحه نخست

بلاک آمار

نمایش آمار بازدید و تعداد مقالات

بلاک اسپانسر:

نمایش اسپانسرها و معرفی آنها، بدیهی است در صورت تمایل امکان استفاده از سایر قابلیت های سیستم همانند بننر، پیام سیستم و … جهت معرفی اسپانسرها وجود دارد.

سه بلاک دیگر و عملکرد آنها در جدول زیر نمایش داده شده است:

نام بلاکعملکرد
بلاک رقابت و نظرسنجینمایش نظرسنجی و همچنین رقابت در جلسات
بلاک توضیحینمایش مطلب مهم با تصویر بزرگ
بلاک فاصلهایجاد فاصله و قوس بین بلاک­ها ( کاربرد طراحی)

آیا این مطلب مفید بود؟

بله خیر

نوشته های مشابه